Як відомо, з 1 квітня в Запорізькій області закриваються три з чотирьох протитуберкульозних амбулаторій, а в обласному протитуберкульозному диспансері кількість місць скорочують з 500 до 220. І це при тому, що Запорізька область посідає перше місце в Україні за рівнем поширення дитячого туберкульозу, і входить в першу п'ятірку по поширенню захворювання серед дорослого населення. Ці факти викликали широкий громадський резонанс. Що думає з цього приводу влада? Ситуацію прокоментував перший заступник голови Запорізької ОДА Іван Федоров. Повідомляє новину "вместе".
За словами Федорова, що відбувається - це оптимізація протитуберкульозної служби області в умовах значного недофінансування: на 2020 рік виділено в три рази менше коштів, ніж необхідно - 34 мільйони гривень. Відзначимо, що у 2019 році обслуговування мережі фтизіатричних установ Запорізької області з урахуванням субвенції та коштів обласного бюджету обійшлося в більш ніж 110 млн грн. Перетворення трьох диспансерів в один дозволить скоротити витрати на управлінські структури цих медустанов. Однак скороченням адміністрацій справа не обмежиться.
За словами Івана Федорова, розвиватися ситуація може за трьома сценаріями.
"Перший - залишити все, як є, але дофінансувати 80 млн грн за рахунок медичної субвенції. Другий варіант - той, який розроблений Департаментом охорони здоров'я облдержадміністрації та фтизіатричної служби. Згідно з ним, також повинні залишитися фтизіатричні відділення в Бердянську та Мелітополі. Планується бюджет на утримання стаціонару, де раніше лікувалися хворі, але в скороченому вигляді - в розмірі 88,7 млн. грн. І, згідно з третім варіантом, якщо ми не отримаємо субвенцію, бюджет складе 34 млн грн ", - заявив перший заступник голови ОДА.
Що стосується долі медичного персоналу скорочуваних амбулаторій, то Іван Федоров ухилився від прямої відповіді на питання: скільки людей скоротять?
"Ми будемо прагнути зберегти максимально структуру, і коли буде" виписана "структура, під яку у нас будуть фінанси - тоді ми зможемо сказати: скільки лікарів, молодшого медперсоналу - де вони будуть працювати. Сьогодні ми не говоримо про скорочення, тому що ми не розуміємо, скільки грошей буде на утримання цієї структури ", - заявив перший заст. голови облдержадміністрації.
У зв'язку з усіма "оптимізаціями" містян хвилює і потенційна перспектива перебувати в одній черзі з хворими на туберкульоз до сімейного лікаря. І далеко не всі сімейні лікарі готові забезпечувати таку допомогу з ризиком для власного здоров'я. Крім того, приблизно половина "туберкульозників" не уклала договорів з сімейними лікарями, і хто буде їх контролювати - питання відкрите.
"Зараз ми опрацьовуємо варіант, що деякі спеціалізовані сімейні лікарі будуть укладати декларації з хворими на туберкульоз, і тоді ми зможемо якось розділити потік. Але ми зараз тільки почали працювати над цією темою ", - повідомив заступник. губернатора.