Карантин вб’є всю економіку та бізнес: чи такий карантин як його малюють?

Слідкуйте за новинами у Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

У зв’язку з пандемією коронавірусу, більшість країн закриваються на карантин. Уряд робить це задля безпеки своїх громадян. Та й від цього страждає економіка країн.

Через такі болючі наслідки для бізнесу деякі президенти не поспішають вводити обмежувальні заходи на території своїх держав.

Та що краще: розпустити всіх по домівках та тимчасово зупинити економіку чи продовжити працювати під ризиком смерті? Відповідь дали ще сотню років тому.

100 років тому світ охопила «іспанка». Вона мала подібний характер до сьогоднішнього коронавірусу: масове розповсюдження зі сходу на захід, хвилями атакуючи населення планети. Тоді ж свідомі лідери країн так само закривали всі громадські місця та просували тему гігієни для збереження життя своїх громадян.

Той досвід показав, що країни, які одразу пішли на карантин після епідемії змогли швидше відбудувати економіку, зросли промислове виробництво та банківські активи. Різниця у 10 днів в термінах введення карантину дала приріст зайнятості приблизно на 5% у період після епідемії. А додаткові 50 днів обмежень забезпечили ріст робочих місць на 6,5%.

Карантин зменшує масштаб епідемії, а отже, і її наслідки. Він дозволяє розтягнути в часі хворобу та уникнути піків смертності. Лікарі зможуть якісно здійснювати лікування кожного пацієнта, кожному хворому вистачатиме місця та необхідних препаратів та ліків.