Слідкуйте за новинами у Telegram
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook
За перші 3 місяці цього року вже було зафіксовано 15 нападів на журналістів. З них 10 журналістів – жінки.
Із введенням карантину фіксуються випадки нападу на журналістів, які висвітлюють усілякі порушення карантинних заходів. Один з таких випадків трапився 24 березня на Хмельниччині.
Журналісти знімали матеріал про продаж медичних масок. Власник магазину пошкодив кореспондентці руку. Помітивши камеру, чоловік почав виривати пакет з масками, заявляв, що вони для його співробітників. Пізніше лікарі виявили у жінки сильне пошкодження зв’язок та наклали на руку гіпс.
У місті Кам’янка-Бузька у Львівській області журналісти вирішили підготувати сюжет про карантинні заходи в місті. В одному з місцевих магазинів його власник почав перешкоджати представникам медіа. Знімальну групу зачинили в приміщенні та не випускали.
У лютому у Нових Санжарах, Полтавська область, правоохоронець застосував силу до кореспондента. Той висвітлював акцію місцевих жителів проти приїзду евакуйованих українців з Китаю на обсервацію до місцевого санаторію.
Уже в квітні цього року стався черговий напад під час зйомок сюжету в Гідропарку про дотримання правил карантину на спортивних майданчиках. Чоловік перешкоджав зйомці, шарпав техніку, штовхав оператора та висловлювався нецензурною лайкою. Столичні поліцейські затримали нападника. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.
Як розповідає голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, в Україні дуже часто нападають на представників медіа. Це неприпустимо. А напади на жінок є обурливими. Він наголошує, що всі винні мають отримати справедливе покарання.