Передумови та плани стосовно будівництва військово-морської бази у Бердянську

Слідкуйте за новинами у Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Майже тиждень тому президент України Володимир Зеленський відвідав наш Бердянськ. Тут йому показали проєкт будівництва військово-морської бази «Схід» Військово-морських сил України.

Будівництво бази почали у 2018 році, коли росіяни почали експлуатувати Кримський міст та фактично створили блокаду Керченської протоки бойовими кораблями. Блокада була в тому, що агресор довго тягнув з оглядом торгових суден, що прямували до Бердянська та Маріуполя. Вони порушували нормальне функціонування портів, що призводило до великих грошових втрат.

Разом з цим була загроза висадки російського десанту на березі Азовського моря. А на суходолі ситуацію і досі ускладнює близьке розташування Бердянська до донбаського фронту (100 км до лінії зіткнення в Маріуполі).

Перший крок до будівництва військової бази було переправлення до міста 2х малих артилерійських катерів – «Лубни» та «Кременчук». Другим – прохід судна «Донбас» та буксира «Корець» через Керченську протоку. І третій – всім відомий обстріл та захоплення в полон українських моряків в нейтральних водах (у 2019 Росія повернули і бранців, і кораблі).

Володимиру Зеленському розповіли проєкт розширення бази, де передбачено побудувати 3 додаткових причали. Планують переправити одеський дивізіон малих броньованих катерів до Бердянська.

На базі буде знаходитись протидиверсійний підрозділ та сили забезпечення. Будівництво планують закінчити впродовж 2 років, витративши 553 млн грн.

Про контрнаступ на морі говорити поки не можна. Дивізіони бази «Схід», ймовірно, будуть допомагати прикордонникам виконувати функції стримування та конвоювати іноземні торгові судна.