Бердянське «7 небо» в 2021 очами архітекторів

Чи зміниться оглядовий майданчик «7 небо» в цьому році та яким його побачили архітектори після досліджень міста. Про це на онлайн презентацій проекту розкаже команда Антикафе 12 січня.

Команда проєкту «Конструкції взаємодії» вже презентувала нову архітектурну концепцію оглядового майданчику «7 небо» представникам Бердянської міської адміністрації.

30 грудня команда проєкту«Конструкції Взаємодії» спільно з антикафе«Час Є» презентувала концепцію архітектурного проєкту оглядового майданчика «7 небо» представникам/-цям міської адміністрації Бердянська.

Учасники/-ці проєкту обрали оглядовий майданчик як локацію для дослідження та розробки проєкту публічного простору. Рішення базується на інформації, зібраній під час польового дослідження Бердянська у листопаді 2020 р., інтерв’ю з мешканцями/-ками, експерт(к)ами, а також вивчення відкритих даних про місто. На основі дослідження, архітектор(к)и Марина Попова та Артем Мельник, за кураторства Анастасії Пономарьової з urbancurators, розробили ідею нового публічного простору.

Депутати, представники депутатських комісій, та секретар міської ради надали рекомендації щодо безпеки конструкції та зовнішнього вигляду можливого проекту.

Відкрита презентація-обговорення результатів дослідження та підготовленого проєкту відбудеться 12 січня 2021 року у онлайн-форматі. Долучитись може кожен бажаючий за посиланням https://brd.customer.smartsender.eu/lp/NZGwahDZ

Презентація архітектурної концепції – останній з етапів проєкту«Конструкції взаємодії». Йому передувала ґрунтовна роботавпродовж 4-х місяців:

І. Міждисциплінарна школа «Конструкції взаємодії», що відбулася протягом 28 вересня – 4 жовтня на заводі «Електровимірювач» у м. Житомир. Під час неї учасники/-ці підготувалися до дослідження, окреслили його план та стратегію реалізації.

ІІ. Польове дослідження міста, що відбувалось у Бердянську з 6 по 12 листопада 2020 року, під час якого команда проекту провела більше 20 глибинних інтерв’ю з жителями міста, розробила SWOT-аналіз міста та локацій.

ІІІ. Онлайн-інтенсив по роботі з відкритими даними, в рамках якого учасники аналізували масиви даних про Бердянськ, частина з яких увійде у статтю з результатами дослідження міста Бердянськ на ресурсі texty.org.ua.

ІV. Розробка технічного завдання для створення концепції архітектурного проекту.

«Конструкції взаємодії» – освітньо-дослідницький проєкт програми «Код міста» з вивчення та розвитку міського простору і створення людино-орієнтованих архітектурних форм. У фокусі – партисипативна робота з локальними спільнотами Бердянська, Херсона та Житомира. В основі методу – просторове дослідження, інтерв’ювання мешканців та аналіз відкритих даних міста.

Проект створено у партнерстві urbancurators, науково-мистецької платформи «Острів», програми «Код Міста», дизайн-студії Formografia, Texty.org.ua. Реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Проект в Бердянську відбувається у співпраці з командою антикафе«Час Є».