Журналісти розшукали орендовану віллу мера Ірпеня Маркушина : з басейном і батутом

Земельні скандали, мільйони в декларації та особисті бодігарди під виглядом комунальників: спосіб життя ірпінського мера Олександра Маркушина викликає багато питань. Утім, спілкування з журналістами-розслідувачами на ці теми посадовець переважно уникає. Команда СтопКору ретельно дослідила його декларацію і виявила у ній низку цікавих моментів, що стосуються нерухомості, а також особисто відвідала декілька локацій на Київщині, пов'язаних із родиною Маркушиних.

Де і як живе міський голова Ірпеня? Якими статками володіє? І чи справді Маркушину є що приховувати від громадськості? Розбиралась журналістка СтопКору Марія Винниченко.

Стопкорівці розшукали будинок, який, судячи з декларації, у 2023 році ймовірно орендував Олександр Григорович. Маєток розташований у престижному котеджному містечку в Ірпені, але його точну вартість визначити важко, оскільки всі будинки вже продані забудовником. Знімальна група побувала на місці й зазначила, що територія добре доглянута, будинок виглядає розкішно, має басейн і дитячий батут. Однак поспілкуватись із мешканцями не вдалося.

У маєтку є власний басейн і доглянута галявина

За оцінкою рієлтора Олексія Гнучіха, вартість земельної ділянки може сягати 120 тисяч доларів. Він підкреслив, що земля на 10 соток оцінюється в межах 100–200 доларів за сотку, а сам будинок з урахуванням басейну може коштувати близько 550–600 тисяч доларів. Оренда ж такого об'єкта за ринковими цінами обійдеться у 3-5 тисяч доларів щомісяця, залежно від ремонту й стану.

Журналісти також встановили, що будинок належить Андрію Мітченку, колишньому співробітнику КП "Ірпіньводоканал", де Маркушин обіймав посаду керівника у 2016 році. Сам Маркушин коментарів щодо оренди не надав.

Крім того, викликають питання зміни у майновому стані мера. Олександр Маркушин мав би подати відповідну інформацію згідно з вимогами НАЗК. Проте він не відобразив у декларації перехід у власність чотирьох об'єктів нерухомості, а лише задекларував продаж майна на суму 2,8 млн грн. У 2024 році йому у спадок перейшли дві земельні ділянки та дві квартири.

Адвокат Андрій Приходько пояснив, що фінансові операції, еквівалентні 100 прожитковим мінімумам, повинні бути відображені у декларації протягом 10 днів. Інакше це розцінюється як неподання або внесення неправдивої інформації.

У маєтку є власний басейн і доглянута галявина

Журналісти перевірили одну з успадкованих квартир Маркушина. Вона теж розташована у гарному та ошатному будинку, проте ніхто з мешканців на контакт не вийшов.

Будинок, де успадкував квартиру Маркушин

Примітно, що один з об'єктів нерухомості Маркушиним було продано Роману Кифорчуку, власнику ТОВ "Теплокомунмережа", компанії, яка регулярно виграє тендери міськради й співпрацює з КП "Теплоенергопостач". Як встановила Марія Винниченко, за рік компанія отримує до 2,5 млн грн на тендерах і раніше фігурувала у кримінальній справі щодо сумнівного перерахування коштів.

Інформує stopcor.org