Близько 70 відсотків озброєння та військової техніки, що використовується на полі бою, складає міжнародна допомога. Про це повідомив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв’ю Укрінформ.
Відповідаючи на питання, на скільки відсотків від потреби Україна отримала ОВТ від міжнародних партнерів, він зокрема зазначив: «Є поняття повної потреби для ведення бойових дій максимальної інтенсивності. Є поняття мінімально необхідної потреби для ведення, до прикладу, оборонних дій. Повна потреба не забезпечувалась ніколи. Приблизно відсотків 70 того, що використовувалось на полі бою Силами оборони, складає міжнародна військова допомога. І зараз ми потребуємо допомоги від наших партнерів, особливо у постачанні тих номенклатур озброєння, які не виробляємо самі або виробляємо у недостатній кількості».
Гаврилюк також додав, що йдеться передусім про системи ППО, важку бронетехніку, артбоєприпаси калібрів НАТО тощо.
Водночас він зауважив, що наразі нарощують обсяги виробництва й українські виробники ОВТ, освоюють випуск нових зразків зброї та техніки.
«Державне замовлення все більше орієнтується на внутрішнього виробника. Наприклад, торік на закупівлю ОВТ для ЗСУ майже 2/3 контрактів було укладено з українськими зброярами. Нам вдалося зменшити залежність від імпорту, до прикладу спеціальних бронеавтомобілів, а у виробництві безпілотників Україна наближається до самозабезпечення», – наголосив Гаврилюк.
Він особливо відзначив виробництво далекобійних дронів та наголосив, що ударні дрони дальнього радіуса дії на сьогодні стали певною заміною далекобійних ракет.
Як повідомляла група ІС, у четвер, 6 лютого, перші французькі винищувачі Mirage 2000 прибули в Україну разом з українськими пілотами на борту, які пройшли кількамісячну підготовку у Франції. Окрім цього, Україна також отримала літаки F-16 від Нідерландів.
Як повідомляла група ІС з посиланням на заяву Івана Гаврилюка, перевага російської армії в снарядах на полі бою значно скоротилася.
Інформує sprotyv.info