Три роки повномасштабної війни в Україні призвели до відкоту прогресу на десятиліття у сфері прав жінок, безпеки та економічних можливостей.
Жінки в Україні зіштовхуються з підвищеним ризиком гендерного насильства, зростанням безробіття, зменшення впливу в ухваленні рішень, більшим побутовим навантаженням і серйозною кризою психічного здоров'я. На це звертає увагу агенція ООН-Жінки - орган, що координує роботу системи ООН у питанні гендерної рівності.
За даними ООН-Жінки, від лютого 2022 року в Україні було вбито щонайменше 3799 жінок і 289 дівчат.
6,7 мільйона жінок потребують гуманітарної допомоги.
Агенція ООН закликає збільшити підтримку жінок та дівчат в Україні, серед яких 1 мільйон 869 тисяч внутрішньо переміщених.
За даними організації, гендерне насильство за час повномасштабного вторгнення в Україні зросло на 36%.
Серед жінок - вищий рівень безробіття.
У 2024 році серед переміщених через війну жінок роботу мали 48%, порівняно з 71% чоловіків.
А станом на 2023 рік жінки в Україні заробляли на 41,4% відсотка менше, ніж чоловіки.
Усе на додачу до збільшеного навантаження на жінок через збільшення побутових обов'язків та необхідність доглядати за дітьми. Через війну закрились багато дитячих закладів, вказує ООН-Жінки.
Сабіна Фрейзер Гюнес, представниця "ООН-Жінки в Україні" закликає збільшити внески у програми та організації, які допомагають українським жінкам.
"Повна участь жінок буде важливою для перебудови України як гендерно рівного та гендерно чутливого суспільства — у всіх сферах суспільства, економіки та політичного життя", - каже Гюнес.
Попри труднощі і виклики, українські жінки вийшли на провідні ролі в гуманітарній сфері, стають лідерами громадянського суспільства, та збільшується кількість жінок-підприємниць.
Зараз кожен другий бізнес в Україні заснований жінкою, додають ООН-Жінки. Відкриваються нові можливості для жінок у секторах, де раніше домінували чоловіки, серед яких - сфера охорони, транспорту та розмінування.
Інформує holosameryky.com