Земля проходить крізь шлейф метеорного потоку Ліриди:до 15 падаючих зір на годину

У ніч з 21 на 22 квітня жителі Землі зможуть спостерігати метеорний дощ Ліриди — до 15 яскравих метеорів на годину, особливо перед світанком.

З 21 на 22 квітня Земля проходить крізь потік пилу комети Тетчер, викликаючи щорічний метеорний дощ Ліриди, про це повідомляє NASA.

У північній півкулі небо осяє до 15 метеорів на годину, особливо в темних місцях, подалі від міського освітлення.

Найкраще спостерігати після 22:30 за місцевим часом і до самого світанку, коли активність досягає піку — приблизно о 5 ранку.

Місяць у фазі спадаючого серпа (27%) зійде близько 3:30, але не сильно заважатиме спостереженню.

Астрономи радять лягти на спину, дивитися вгору й орієнтуватися на схід. Деякі метеори Лірид можуть залишати яскраві сліди, помітні кілька секунд. NASA відстежує такі явища для вивчення структури комет і захисту супутників.

У ніч з 21 на 22 квітня жителі України зможуть побачити метеори Ліриди — за ясної погоди й подалі від міських вогнів. Найкраще спостерігати перед світанком, коли потік буде найвище.

Раніше повідомлялося, що астероїд вражаючих розмірів, виявлений 11 років тому, незабаром наблизиться до Землі, пролетівши на безпечній відстані — приблизно в 5,7 раза далі, ніж Місяць. Це рідкісне небесне явище цікаве, але не становить загрози.

Також стало відомо, що космічний телескоп «Джеймс Вебб» передав два нові вражаючі знімки області зоряного утворення NGC 604 у галактиці Трикутник, що дозволяє вченим зазирнути в раніше приховані процеси народження зірок.

Інформує amoledo.com