Чоловіче термобілизна - це функціональний одяг, що виконує дві функції - виводить зайву вологу і зберігає тепло. Використовується він для туризму, зимових видів спорту, активного відпочинку, має місце і в повсякденному житті, якщо чоловік не хоче носити об'ємний верхній одяг. Як вибрати термобілизну, щоб вона відповідало своєму призначенню і створювало максимальний комфорт при носінні, про це ми сьогодні і поговоримо.

Категорії чоловічої термобілизни

Термобілизну чоловічу прийнято ділити на категорії, в залежності від того, які завдання вона покликана виконувати.

1. Теплозберігаюча білизна призначена для використання в місцевостях з суворими кліматичними умовами. При цьому ступінь фізичної активності може бути середньої або низької. В такій білизні неможливо замерзнути, так як повітря в ній нагрівається до потрібної тілу температури. Оптимальну повітряний прошарок створює спеціальне плетіння тканини - об'ємне або пористе.

2. Функціональна влаговиводяща білизна готується з синтетичних фактур, які допомагають вивести зайву вологу назовні. Завдяки цьому температура тіла стабільно тримається на необхідному рівні, і людина не замерзає.

3. Гібридна термобілизна є поєднанням теплосберегаючих і влаговиводящих властивостей. Баланс між двома процесами досягається за рахунок щільності або товщини функціональних тканин. Оптимальним варіантом є двошарова білизна, як найбільш ефективна і якісна. Перший шар (внутрішній) в такому одязі складається з синтетики, завдання якої виводити вологу, другий (зовнішній) з натуральних фактур (бавовни, вовни або змішаних тканин), які відповідають за поглинання вологи і теплозбереження.

Ознаки якісної термобілизни:

  • вона облягає тіло, як друга шкіра, але не здавлює.
  • шви плоскі, бирки розташовані на зовнішній поверхні.
  • навіть при активних фізичних навантаженнях в термобілизні не жарко.
  • вона не намокає від поту і не вбирає неприємні запахи.
  • не розтягується ні від прання, ні від активної носки, не линяє і не фарбується.

Сухо, тепло і ніде не тисне

Для занять спортом на відкритому повітрі, найкраще підійде білизна з максимально швидким відведенням вологи, якщо навантаження інтенсивне і постійне, або з додатковим зовнішнім теплозберігаючим шаром (синтетичним або вовняним), якщо активне навантаження змінюється відпочинком (наприклад, заняття туризмом або гірськими лижами).