Камені у жовчному міхурі – поширена проблема в людей старше 40 років. Ця патологія зустрічається приблизно в 6-8 % населення планети. А серед людей похилого віку ця цифра значно більше. Перебіг цієї хвороби на ранніх стадіях майже непомітний, тому люди зазвичай не приділяють їй уваги. А коли звертаються до лікарів, то камені вже досить великі та спричиняють серйозні ускладнення.
На щастя, сьогодні існують сучасні та ефективні методи лікування жовчнокам’яної хвороби. На Закарпатті на цьому спеціалізується лікарня Біляка в Ужгороді. Там застосовують прогресивні технології та міжнародні медичні стандарти. Це дозволяю вилікувати патологію раз і назавжди.
Чому з’являються камені у жовчному міхурі?
Відкладення конкрементів зазвичай пов’язано зі способом життя людини. Дуже важливу роль грає харчування. Якщо в раціоні багато смаженого та жирного – це вірний шлях до жовчнокам’яної хвороби. Переїдання, голодування та вживання алкоголю посилюють ці ризики. Також хвороба часто зустрічається в людей, що мало рухаються – моторика органу в них послаблена, жовч рухається повільно, й трапляється її застій.
Жінки страждають на ЖКХ частіше за чоловіків. Це пов’язано з тим, що продукція холестерину залежна від гормону естрогену. Під час вагітності, вживання оральних контрацептивів, клімаксу або інших гормональних змін холестерин виділяється активніше, й можуть утворюватися конкременти у жовчному міхурі. Також на цей процес впливають спадковість, анатомічна форма органу, хронічні захворювання, стреси та інші фактори.
Як розпізнати хворобу
На ранніх стадіях камені у жовчному міхурі майже не проявляють себе. Людина може відчувати легкий дискомфорт у правому підребер’ї після їжі або фізичного навантаження. По мірі росту конкрементів симптоматика посилюється. Зазвичай виражені клінічні прояви з’являються, коли камені вже досить великі й заважають нормальній роботі органу:
- болить праве підребер’я;
- у роті з’являється гіркий присмак;
- нудить;
- дефекація стає нестабільною, трапляються закрепи;
- відчувається важкість та здуття у животі.
При запущених формах хвороби може трапитися запалення жовчного міхура (холецистит), що супроводжується підвищенням температури, слабкістю та іншими ознаками інтоксикації. Також порушуються робота травної та серцево-судинної систем.
Як лікують жовчнокам’яну хворобу
У сучасній медицині «золотим стандартом» вважається лапароскопічне видалення жовчного міхура. Саме такого підходу дотримуються у Клініці Біляка на Закарпатті. Хірурги видаляють уражений орган разом з конкрементами через невеличкі проколи у животі. Після операції стан пацієнта поступово покращується, а організм швидко відновлюється.
Лікарі Клініки Біляка дуже часто чують від пацієнтів питання: «Навіщо видаляти жовчний міхур?» Справа в тому, що консервативна терапія при цієї хворобі малоефективна. Це вже давно доведено результатами багатьох досліджень. Тому за протоколами сучасної медицини жовчний міхур видаляють разом з конкрементами.
Чому операція необхідна? Якщо її відкладати та намагатися лікуватись жовчогінними, виникає ризик серйозних ускладнень:
- конкременти можуть зрушити з місця й травмувати жовчні протоки або застрягти ц заблокувати відтік жовчі;
- розвивається запалення жовчного міхура – холецистит;
- порушується робота системі травлення, що провокує розвиток панкреатиту, холангіту, кишкової непрохідності.
Саме цьому краще видалити уражений жовчний міхур, поки він не встиг створити великих проблем. Хірурги Клініки Біляка зроблять це максимально акуратно та професійно. Вони використовують сучасне операційне обладнання, що дозволяє проводити всі маніпуляції з ювелірною точністю. Втручання проводиться під відеонаглядом – зображення подається на монітори через мікроскопічну камеру. Усе це робить хірургічне лікування жовчнокам'яної хвороби ефективним та безпечним.
Переваги лапароскопії у лікарні Біляка
Клініка спеціалізується на малотравматичних хірургічних операціях. Її засновник Степан Біляк був першим хірургом, що провів лапароскопічне видалення жовчного міхура в Україні. Це було в далекому 1992 році. Сьогодні у клініці успішно проводяться щадні операції без крововтрати, пошкодження тканин та ризику ускладнень. Пацієнти після них швидко відновлюються, в них не залишається шрамів. Вони назавжди забувають про жовчнокам’яну хворобу.
Лікарня знаходиться під Ужгородом, у с. Минай, за адресою вул. Коротка, 1а. записатися на консультацію можна за номером: . +38 (099) 100-10-03.