Говорячи про розвиток системи державних закупівель, можна заявити, що Україна намагається рухатися у бік Європейського союзу. ЄС налічує більше різноманіття процедур, наприклад, рамкові угоди або динамічна система закупівель, до якої прагне дійти й Україна.
Динамічна система закупівель — це перехідний варіант між звичним договором з постачальниками й покупкою на «Прозорро Маркет». Характер класифікації учасника може бути достроковим, а потенційна потреба замовника може становити два, три або чотири роки. Коли у замовника з’являється потреба, він робить оголошення про закупівлю, після чого кваліфіковані особи можуть стати учасниками аукціону.
В такому тендері збережена конкуренція, але процедура проведення електронних торгів є легшою. Однак необхідно запроваджувати перевірні заходи — це є важливим питанням для України.
Які проблеми залишаться у сфері електронних закупівель у 2021 році?
Проблем у системи державних закупівель вдосталь. Серед таких проблем є досить вагомі нюанси:
- Спрощена процедура
Аналітичні дані свідчать про те, що більше ніж половина всіх торгів, які проходять за спрощеною схемою, не мають конкурентного середовища серед учасників. Створення такого середовища — одна з цілей платформи Проззоро. Під час такої закупівлі зекономити кошти бюджету не вдасться через відсутність процедури зниження цін.
- «Коронавірусні закупівлі»
При таких закупівлях відсутня конкуренція, договір укладається з одним учасником, а перелік товарів збільшується. Поза конкурентним середовищем вже було витрачено 185 мільярдів гривень і в цьому році, на жаль, ситуацію змінити скоріш за все не вдасться. Про інші проблемні питання читайте у статті - Проблеми закупівель за спрощеною процедурою та "коронавірусних" закупівель навряд чи будуть вирішені у 2021 році - юристи
Ви можете ознайомлюватися на сайті - Нові зміни у системі електронних закупівель.
На нашому сайті можна знайти цікаві для вас тендери в системі Прозорро - ТЕНДЕРИ ПРОЗОРО (PROZORRO) - ДЕРЖАВНІ І КОМЕРЦІЙНІ.