Автомобілі, оснащені турбіною, давно не є новинкою. Такі авто відрізняються більш високою потужністю та швидкістю розгону, підвищеною вантажопідйомністю. І як будь-яке обладнання, турбіни також виходять з ладу з низки причин. Зіткнувшись із необхідністю заміни турбіни, багато автомобілістів намагаються придбати обладнання самостійно, що дозволить знизити вартість ремонтних робіт.

Що врахувати при виборі

Автомобільна турбіна є частиною навісного обладнання та при роботі тісно взаємодіє з двигуном машини. Її призначення – створювати більш високий тиск, щоб у двигун поступав більший об'єм повітря. Внаслідок цього значно збільшується потужність мотора.

Щоб турбіна на авто повною мірою виконувала свої функції, її необхідно правильно вибрати, при цьому враховують наступні характеристики двигуна:

  • потужність - щоб двигун не працював на знос, не можна встановлювати на слабкі двигуни турбіни великої потужності;
  • тип двигуна – машини, що працюють на бензині або дизельному паливі, потребують різних турбогенераторів. Для бензинових двигунів вибирають турбіни, що працюють за високих температур;
  • об'єм двигуна – якщо об'єм двигуна перевищує 3 літри, то потрібно встановлювати здвоєну турбіну.

Також при виборі турбіни враховують, за яких умов використовуватиметься авто. Якщо це легковий автомобіль і він необхідний для розмірених поїздок містом та трасою, то немає необхідності встановлювати компресор високої потужності. Для цих цілей добре підходять малогабаритні шарикопідшипникові турбіни.

Ці характеристики також враховують, якщо необхідно переобладнати автомобіль зі звичайним атмосферним двигуном.

Особливості експлуатації автомобілів з турбонаддувом

Щоб у процесі використання турбіна працювала з повною віддачею і не ламалася, необхідно дотримуватись правил:

  • стежити за рівнем та тиском оливи в системі – недостатній рівень моторного масла в системі призводить до перегріву компресора, і це найчастіша причина виходу його з ладу;
  • при запуску двигуна за низьких температур повітря важливо прогріти систему на холостих обертах. Якщо відразу починати тиснути на газ, то компресор почне працювати без оливи та швидко вийде з ладу;
  • при зупинці після тривалої поїздки не можна відразу вимикати двигун. Важливо дати йому попрацювати на холостих обертах не менше 1 хвилини. Це необхідно для того, щоб крильчатка знизила оберти та трохи охолола.

Правильно обравши турбіну та дотримуючись рекомендацій під час експлуатації, Ви зможете оцінити переваги двигуна з турбонаддувом. А придбати якісне обладнання для авто за вигідною вартістю пропонує компанія «ЗіпАвто».