Ми всі знаємо, що картинки все більше перемагають над словами. Але перш ніж перестати читати, згадайте, що, читаючи книгу, яку пропонує видавництво ranok ви занурюєтеся в мову, яка завжди була основним інструментом мислення, спілкування людей, здобуття знань і будівельним блоком культури.
Щоб стати читачем, потрібні дві речі – навички читання та мотивація. Читацька грамотність виникає не від знання букв, а від знання мови. З цим у дітей стає все гірше, тому що мову неможливо вивчити з екрана, для цього потрібен особистий досвід дитини з мовою через емоційні взаємодії з родичами, які розмовляють з дитиною і спонукають її до розмови. За словами фахівців, щоб стати спеціалістом у будь-якій сфері, необхідно 10 000 годин практики. А тим часом у сучасної дитини немає шансів на такі мовні вправи, бо дорослі не мають на неї часу.
Деякі люди вважають, що читання є елітним заняттям. Це небезпечний погляд у складному світі, механізми якого треба добре розуміти, бо в демократії кожен голос однаково важливий, у тому числі й голос неосвіченої людини. Тому є література недорого і необхідно подбати про те, щоб усі діти добре знали мову, любили читати і щоб вони асоціювали це із задоволенням змалку. Якщо ми подивимося на список суспільств, які читають найбільше, то побачимо, що вони багаті й мають високі цивілізаційні стандарти. Кількість прочитаних книг впливає на якість життя, як особистого, так і соціального.
Починати читати треба змалку, бо 15-річного школяра, який не має звички читати, важко переконати. Розвивати у дітей любов до книги – роль батьків і вчителів, і це зовсім не складно, адже діти люблять слухати читання географії для учнів. Умова – дорослі повинні читати їм цікаві книжки, в дружній атмосфері і регулярно, бажано щодня, так само, як вони їх годують щодня. Читання - це їжа для розуму, тому її не слід подавати в особливих випадках.
Як змусити дітей та підлітків охоче читати книги?
Багато що залежить від найближчих до дітей дорослих:
- батьків,
- опікунів,
- вчителів та вихователів.
Перш за все, з дітьми потрібно багато спілкуватися. Для того, щоб розуміти текст, який вони читають, вони повинні мати відповідний набір слів «почутий, зрозумілий і використаний у мовленні». Вони будуть вивчати його через постійний контакт з мовою, тобто щоденні розмови з близькими, слухання казок та оповідань, оскільки легкість поєднання вже відомого тексту з новим змістом є передумовою для того, щоб отримати задоволення від читання.