Думка про зміну кар’єри може бути одночасно захоплюючою та лякаючою. З одного боку, ви можете почати професійно самореалізовуватися, чого ви не мали змоги зробити до цього. Але з іншого боку, ви також усвідомлюєте, що є багато ризиків і невідомого, пов’язаного зі зміною кар’єри.

Якщо ви вагаєтеся зробити цей важкий крок, то будьте впевнені, що ваші почуття не є незвичайними. Отримання навичок, необхідних для роботи в новій галузі, а потім процес отримання роботи у згаданій галузі може здатися важким. Але на щастя є розумні способи змінити кар’єру, і саме про них ми поговоримо нижче.

Як зрозуміти, що настав час змінити професію

  • Ви не зацікавлені в роботі?
  • Ви часто відчуваєте себе вигорілим?
  • Ви з жахом думаєте про робочий день попереду?
  • Немає можливості для розвитку та просування?

Якщо ви відповіли «так» на всі питання, наступна інформація для вас.

Поради, як легше змінити кар’єру

Визначте Чому

Це означає, що потрібно присвятити час обдумуванню причин переходу у нову професію.

Ви переходите, тому що хочете більш повноцінної кар’єри? Чи є джерелом проблеми відсутність вертикальної мобільності на вашій поточній роботі? Шукаєте роботу, яка не змусить вас вигоряти так, як нинішня? Відповіді на деякі з цих запитань допоможуть вам зрозуміти, чому ви робите перехід, що полегшить решту процесу.

Складіть план, який почнеться з кар’єри, яку ви хочете

Коли ви зрозумієте, чому прагнете створити нову кар’єру, ви можете почати звужувати вибір і вибрати таку кар’єру, яка, здається, відповідає всім вимогам. Ця нова кар'єра буде вашою Північною зіркою.

Вибір нової галузі або сфери на цьому етапі не тільки дає вам відчуття напрямку, але й надихає. Це дає можливість уявити, як виглядатиме ваша нова кар’єра та які переваги ви отримаєте від цього переходу. Це той поштовх, який вам потрібен на цьому етапі, щоб зробити все інше, що потрібно для зміни кар’єри.

Розвивайте свої навички та поліпшуйте резюме

Нова кар'єра означає необхідність отримати нові навички. Зрештою, це робота в новій сфері чи галузі, і ви, ймовірно, ще не маєте всіх необхідних навичок, щоб виконувати професійні обов’язки.

Звичайно, не обов'язково повертатися в університет й отримувати ще один диплом, щоб почати працювати в новій галузі. Набагато простіший і доступніший спосіб додати нові навички до свого арсеналу – онлайн-курси. Зараз є курси, які ви можете пройти онлайн і які охоплюють буквально кожну галузь і портфоліо вакансій. Вони зазвичай викладаються висококваліфікованими інструкторами, а проходити їх можна у власному темпі.

Говорячи про ваше резюме, не забудьте також внести в нього деякі зміни. Ваше нове резюме має показувати, що ви шукаєте роботу в новій галузі. Це означає, що вам потрібно відредагувати його таким чином, щоб привернути увагу HR-ів у галузі, до якої ви збираєтеся перейти. Тут рекомендуємо виділити ті курси та сертифікати, які ви пройшли чи проходите, і які безпосередньо стосуються нової професії. Також проаналізуйте ті знання та навички, якими ви користуєтесь у своїй теперішній роботі та визначте, які з них можуть також знадобитися на новому місці.

Проведіть невелике дослідження за допомогою проєкту

Хороший спосіб прискорити навчання в новій кар’єрі – це попрацювати над додатковим проєктом.

Робота над такими проєктами може бути корисною з багатьох точок зору під час зміни кар’єри. Проєкти допомагають вам зрозуміти, як виглядає практична робота в новій галузі, їх можна додати до свого портфоліо, і це те, на що рекрутери можуть звернути увагу, коли оцінюватимуть ваші навички.

Завершивши проєкт, не забудьте додати його до свого резюме. Згадайте цілі проєкту, інструменти, які ви використовували, і додайте знімки екрана, якщо вони доречні.

Багато людей також часто розглядають своє хобі як варіант нової кар’єри. Подібний підхід спрацював би й тут. Хорошим прикладом тут є Андре Аккарі, відомий бразильський гравець у покер, який познайомився та зацікавився грою під час роботи над одним із проєктів у компанії з розробки програмного забезпечення. Андре попросили зробити комерційну пропозицію для одного з покерних веб-сайтів і, щоб краще зрозуміти завдання, він вирішив завантажити покерне програмне забезпечення. Зрозумівши, що він знайшов нове захоплення, Андре купив книгу про покер і занурився у вивчення гри. Кілька років потому всі знання та навички, які він зібрав, допомогли йому безболісно змінити професію та отримати задоволення від нової кар’єри професійного гравця в покер. Якщо у вас уже протягом тривалого часу є певне хобі та ви думаєте, що воно може стати вашою новою кар’єрою, почніть із проєкту, над яким ви можете працювати ще до офіційного переходу. Цікавим прикладом також є історія Андрія Кузнєцова, який після декількох десятків років роботи шкільним педагогом-організатором присвятив себе своєму давньому захопленню – мультиплікації. Чимало проєктів ним було виконано ще за часи роботи в школі, що надзвичайно стало в пригоді, коли Андрій вирішив стати підприємцем та відкрити власну студію анімації «Ґоґоль-моґоль».

Якщо ж ви тільки нещодавно помітили, що чимось захоплюєтеся, не поспішайте, присвятіть деякий час тому, щоб вивчити й дослідити нове захоплення, щоб переконатися, що ви добре підготовлені до зміни професії.

Попросіть про відгук після співбесіди

Коли ви змінюєте кар’єру, співбесіди – це не тільки шанс знайти нову роботу, але й можливість отримати нові знання. Тож не лінуйтеся та не бійтеся попросити про відгук після співбесіди. Наприкінці кожної співбесіди запитуйте менеджерів з найму, що ви зробили добре і над якими сферами ще варто попрацювати.

Змінити кар’єру – справа непроста. Потрібні як амбіції, так і ретельна підготовка, а при цьому всьому ще й необхідно не забувати про поточну роботу. Полегшить цей процес, приділивши собі достатньо часу. Не хвилюйтеся, якщо не зможете знайти нову роботу за кілька тижнів чи місяців. Слідкуйте за процесом, вдосконалюйте свої навички та робіть відповідні висновки після співбесід на вашу нову роль.