Жодна сфера виробництва не стоїть на місці, і деякі сучасні вироби зараз сильно відрізняються від виготовлених ще 20-30 років тому. Наприклад, матраци. Колись їх заповнювали гусячим та качиним пером і пухом. Вони були мʼякі і зовсім не тримали форму. Зараз у тренді новітні технології, завдяки яким можна мати матрац будь-якого ступеня жорсткості. Подібне різноманіття стало можливим завдяки сучасним матеріалам. Яким саме – дізнайтесь далі.

Матеріали для матраців

Для виготовлення зручних матраців використовують штучні та натуральні речовини. Від типу наповнювача залежать експлуатаційні характеристики й вартість матрацу.

Натуральні наповнювачі

Коли ми говоримо про натуральність, ми не маємо на увазі, що подібні вироби більш корисні або більш екологічні. Це лише вказує на їх природне походження.

Для сучасних ортопедичних матраців використовують такі варіанти натуральних наповнювачів:

  1. Латекс. Це матеріал рослинного походження, який має неабияку пружність. Латекс добре переносить будь-які навантаження, тримає форму та зберігає первинну геометрію навіть при тривалій експлуатації.
  2. Кокосова койра. Матеріал виготовляють з волокон горіхів. Койра демонструє неабияку жорсткість та здатність до вирівнювання поверхні текстильного виробу. З неї роблять жорсткі матраци або використовують матеріал у якості одного з шарів у комбінованих виробах.
  3. Вовна. Зазвичай для матраців беруть овечу або верблюжу вовну, або їх суміш. Вироби з вовни мʼякі й демонструють зігріваючий ефект.
  4. Кінське волосся. З цього матеріалу роблять моделі для пацієнтів із захворюванням опоно-рухового апарату.
  5. Термовойлок. Цей матеріал являє собою комбінацію з вовняних та бавовняних волокон. Термовойлок теплий, екологічний, зносостійкий, довговічний. З цього матеріалу можна зробити матрац з будь-якою жорсткістю.

Штучні наповнювачі

Використання штучних матеріалів дозволяє здешевити виробництво.

Які можливі варіанти:

  1. Пенополіуретан (ППУ). Це один з поширених матеріалів, який використовують у виробництві матраців та мʼяких меблів. ППУ гарний у якості каркасної основи для безпружинних блоків.
  2. Екопіна. Це досить новий матеріал, який є різновидом ППУ, але має комірчасту структуру. Екопіна дуже легка. З неї часто роблять моделі для пацієнтів з хворою спиною.
  3. Штучний латекс. Це полімерний матеріал, який має властивості природного латексу. Він добре відводить вологу та пропускає повітря, але менш еластичний.
  4. Холлофайбер. Більшість споживачів чула про цей  матеріал як про наповнювач для зимового одягу. Виявляються, його успішно використовують для виготовлення мʼяких теплих матраців.
  5. Термофайбер. Це матеріал нового покоління з видатними утеплюючими властивостями. Ще одна важлива перевага – мала вага готових виробів.

Одним з найсучасніших матеріалів вважають штучну піну з ефектом Меморі. Подібні наповнювачі мають майже всі найкращі експлуатаційні властивості вищеперерахованих варіантів плюс позитивний вплив на циркуляцію крові.