Перш за все, підлітковий велосипед майже нічим не відрізняється від дорослих моделей, за винятком розміру. Також він більше адаптований для своєї вікової категорії, що включає підвищену безпеку, легкість управління, дизайн. Та все ж, різноманіття таких байків занадто велике, щоб однозначно відповісти на питання вибору. Тому спробуємо розібратися в основних аспектах.
Велосипед для дитини 10 років та вище – на що звернути увагу
Спочатку варто ознайомитися з допустимими межами зросту – дитина повинна бути не нижчою, ніж 120 см та не вищою 160 см. Звичайно, допускається відхилення в обидва боки на декілька сантиметрів, але в такому разі краще перевіряти посадку на велосипеді перед покупкою. Банальні поняття зручності ніхто не відміняв. Тому можливість протестувати велобайк із підлітком однозначно буде перевагою.
Наступний крок – вибір розміру рами. Тут є спеціальна таблиця, яку для полегшення сприйняття можна зобразити таким списком:
- Зріст у межах 125-137 см – 11 розмір рами.
- 128-140 см – 12,5 розмір.
- 130-142 – 13 дюймів.
- 135-145 – 14 дюймів.
- 140-155 – 15".
- 155-165 – 16".
Отже, підлітковий велосипед на зріст 135 см, наприклад, потрібно купувати із 13 розміром рами. Врахуйте й те, що із її збільшенням, зростає довжина велосипеда, відстань між сидінням і кермом.
Далі варто визначитися із типом байка, який залежить від стилю катання. Це може бути гірський, міський або трюковий. Перший дуже популярний серед тінейджерів, тому що найбільш універсальний (підходить для асфальту та бездоріжжя).
Що ще варто врахувати:
- Трансмісію (кількість швидкостей) – від 6 до 24.
- Вагу велосипеда, якщо дитина буде переносити його самостійно.
- Наявність або відсутність амортизації, яка потрібна для стабілізації тряски через нерівну поверхню.
Чого не можна допускати при покупці?
Звичайно, придбання двоколісного транспорту «на виріст», тобто більшого, ніж потрібно на цей момент. Це небезпечно для здоров’я, адже незручна посадка призводить до неправильної постави. Також при їзді руки повинні бути витягнутими, а нога у нижньому положенні педалі також не має сильно згинатися в коліні. Ці параметри треба перевірити перед використання та налаштувати висоту сидіння і руля правильно.
Обираємо розмір коліс
Це ще один технічний параметр, від якого залежать габарити велосипеда. У підліткових зазвичай варіантів два: 24 або 26 дюймів. Підбираються вони так само залежно від зросту юного велосипедиста: якщо він становить 120-135, то колеса 24", а від 135 можна уже 26".
Це всі основні поради при виборі підліткового велобайка, але колір чи дизайн – це справа вибору дитини, і не менш важливі характеристики в її очах. Якщо потрібна більш детальна консультація, ви завжди можете звернутись у веломагазин у Києві LetsBike.