Якщо під час будівництва необхідно надати перекриттю чи стіні потрібної міцності, або під час збирання машини чи механізму, потрібна надійність каркаса і основи, конструктори проектують розміщення в цих місцях швелера.
Основна перевага П-образного швелера порівняно з потужною двотавровою балкою полягає в тому, що він значно легший. Саме тому може замінити найважчі вироби з металопрокату, на певних ділянках будівництва чи у лініях виробництва в машинобудуванні.
Компанія “Тонмет Холдинг” пропонує придбати гнутий профіль, в тому числі у вигляді швелеру, кута та іншого металопроката, який необхідний для будівництва чи промислового виготовлення продукції. Менеджери запропонують купити металопрокат у надійної компанії що має прямі зв’язки із виробниками металопрокату в Україні. У найбільших містах зосереджені складські приміщення компанії, тому для доставлення замовлення необхідно мінімум часу. Якщо у замовника є власний вантажний транспорт, забрати замовлення можна безпосередньо зі складу, після оплати виставленого рахунку.
Особливості гнутого швелера: характеристики та спосіб виготовлення
Швелер виготовляють трьома різними способами. Перший і найвідоміший – за допомогою технології гарячого прокату. Цей спосіб виготовлення має багато плюсів, зокрема, щодо міцності та однорідності структури металу, з якого виготовлено швелер. Водночас є і недоліки, серед яких значна ціна, невисока точність у виготовленні виробу, необхідність додаткового калібрування, що значно здорожує металопрокат.
Є і менш відомий, але достатньо часто застосований – зварювання із трьох стрічок. Суттєвий недолік такого способу – необхідність уважно розраховувати потужність навантажень, адже такий швелер може їх не витримати. Він застосовується зазвичай для не дуже важливих з'єднань чи конструкцій, де є малі навантаження.
Альтернативою цим двом способам виробництва є гнутий швелер, який виготовляють на спеціальному обладнанні, де сировиною є сталевий лист чи стрічка необхідної ширини і товщини. Обладнання для вигинання швелера, підіймає та згинає кінці металевого листового прокату, створюючи готову продукцію у вигляді П-образного металопрокату.
Основні переваги цього способу виготовлення:
- невисока ціна;
- достатня якість і міцність;
- відсутність необхідності в обов'язковому калібруванні;
- можливість застосування одразу після постачання.
Саме тому гнутий швелер є альтернативою для машинобудівників і будівельників як за ціною, так і за властивостями.
Важливі характеристики гнутого швелера
Під час придбання гнутого швелера варто звернути на такі властивості металопрокату:
- рівносторонній чи нерівносторонній формат швелера – бічні сторони швелера можуть або бути відповідно однаковими, або відрізнятись за висотою;
- нахил внутрішніх сторін може складати від 4 до 10%, що важливо для виготовлення такелажного, кранового та іншого транспортного обладнання;
- у специфікації зазначається розмір та радіус заокруглення внутрішніх сторін – такі параметри позначають як на швелері із паралельними гранями, так і зі сторонами, що мають кут нахилу.
Зазвичай швелери виготовляють у мірній та кратній мірній довжині у діапазоні від 200 см до 1200 см.
Де використовують гнутий швелер
Найбільше застосування гнутий швелер отримав у промисловому виробництві. Все це через те, що для його застосування не потрібно додаткової обробки металу. Ця властивість обумовлена тим, що вигинання відбувається під сильним тиском, тому поверхня має малу кількість нерівностей. А для більшості виробів така поверхня є цілком достатньою для виготовлення та не потребує шліфування чи полірування.
Гнутий швелер можна застосовувати як елемент кріплення та збирання каркасів, різноманітних елементів, де потрібно сполучити одразу дві площини. В основному такий тип швелера використовують для середніх та легких навантажень. які є як у побутовій техніці, так і в промисловому виробництві.