Сечова кислота у сечі: яке значення має її показник?

Сечова кислота – відходи метаболізму нуклеїнових кислот та пуринів в організмі. Часто аналіз на її кількість призначається при діагностиці подагри. При нормальній концентрації речовина у позаклітинних середовищах знаходиться в рідкому вигляді. Якщо межі норми перевищуються, сечова кислота починає процес кристалізації. Відкладення кристалів відбувається на суглобах, а пацієнт відчуває біль (подагра). Для лікування захворювання потрібно знизити рівень речовини, і тоді кристали розчинятимуться. Для проведення діагностики лабораторії повинні мати прилад для аналізу сечі.

Причини збільшення сечової кислоти

Є дві вагомі причини, з яких кількість речовини збільшується: повільне виведення з організму і надлишкове вироблення. Другий варіант зустрічається значно рідше. Щоб виявити причину подагри, потрібно виконати аналіз, але не тільки по сечі, а й крові. Якщо кислота в сечі міститься в нормальній кількості, а в крові підвищена, це говорить про те, що нирки не можуть її вивести. Потрібно підібрати препарати, які покращать вироблення речовини нирками.

Зниження концентрації може бути через ураження печінки та генетичні захворювання. Щоб зрозуміти, скільки кислоти утворюється фізіологічно, а скільки надходить з їжею, перед здаванням аналізу потрібно 3 дні сидіти на безбілковій дієті. Пацієнти, в раціоні яких включені м'ясо, печінка та боби, або у тих, що зовсім не вживають цих продуктів, концентрація речовини збільшується або зростає. Для проведення діагностики будуть потрібні спеціальні прилади, які можна купити в Києві в «Інтермедіка».

Підготовка до дослідження

Для отримання правильного результату потрібно підготуватися:

  • Здача відбувається в ранковий час, оскільки протягом доби концентрація змінюється;

  • Здавати аналіз потрібно натще (якщо досліджується кров);

  • Потрібно знизити фізичні та емоційні навантаження;

Призначити аналіз може будь-який лікар: ревматолог, гастроентеролог, генетик, нефролог та інші. Кількість речовини в крові може змінюватись при інтенсивній загибелі клітин або при проблемах з її виведенням. Розібратися в причинах поганого самопочуття може лише лікар після проведення досліджень. При необхідності, дослідження можуть повторити. Постачальник «Інтермедіка» пропонує вибір якісного обладнання.