Цілющі властивості смородини відомі дуже давно, тому інтерес садівників до цієї рослини не зменшується. Насправді отримувати гарні врожаї ягоди не складно, а на городі завжди знайдеться місце для декількох кущів цієї культури. Посадіть ягідники, і ви матимете у раціоні корисний та смачний вітамінний продукт. Перший крок, який можна виконати — купити саджанці червоної смородини. Дворічні рослини вже дають перші врожаї.
Головне у догляді за культурою
Посаджені восени кущі завжди добре приживаються. Оберіть для них сонячне місце і рослини віддячать за це багатим урожаєм. Легка напівтінь на ділянці не стане завадою для розвитку саджанців. Культура невибаглива і потребує стандартного догляду: видалення бур'янів, полив, підгодівля, захист від шкідників та захворювань. Бажано проводити обрізку двічі на рік, видаляючи зайві гілки та формуючи кущ.
Для смородини підходять будь-які ґрунти, переважно вологі та добре зорані зі слабокислою або нейтральною реакцією. Бажано розміщувати саджанці поодиноко, відстань між рослинами повинна сягати близько 1 метра. Це дасть можливість зручно виконувати необхідні роботи та забезпечити достатню площу живлення кореневим системам. Такий агротехнічний захід, як мульчування, дає можливість не вносити додатково органічні сполуки для підгодівлі.
Як збирати гарний врожай щороку
Обирайте якісний посадковий матеріал, вивчайте особливості сорту, щоб отримувати бажані результати. Купити саджанці чорної смородини в Україні бажано в садовому центрі, це запорука того, що рослини приживуться та будуть гарно родити. Щоб ягоди були великими, рекомендовано регулярно вносити у ґрунт мінеральні сполуки:
- аміачна селітра;
- нітроамофоска;
- сечовина;
- сульфат калію.
Чорна смородина дуже часто уражається грибковими захворюваннями. Це призводить до зменшення плодоношення, а згодом і загибелі рослини. Щоб цього не допускати треба навесні провести профілактичне обприскування фунгіцидними препаратами. Добре захищає саджанці від борошнистої роси розчин бордоської суміші. В її склад входить мідний купорос, що знищує збудники багатьох грибкових хвороб. Заваді добрим врожаям стають шкідники: тля, різні види кліщів, галиці та інші. Знищувати їх треба одразу після виявлення на рослині: способом обприскування інсектицидними препаратами.
Тепер вам відомо як садити та вирощувати на власній ділянці червону або чорну смородину.