Жінки досить сильно піклуються про стан та здоровʼя власного волосся. Для цього застосовують різні маски, сироватки та відновлювальні процедури. Проте інколи зовнішнє зволоження та живлення неефективні через недостатність внутрішніх поживних речовин. Наприклад, відновлення Колагену чи Біотину в організмі може допомогти при надмірному випаданні волосся.
Колаген: головні ефекти
Це ниткоподібний білок, що синтезується в організмі людини. Він бере роль у:
- підтримці та зміцненні сполучної тканини, яка є основою кісток, хрящів та зв'язок;
- відновленні кісткової та хрящової тканин після травм та під час вікових змін;
- забезпеченні структури та затримці води у тканинах (шкіра, нігті, волосся).
Погіршення стану шкіри, волосся та нігтів може свідчити про дефіцит колагену. Поповнювати його вміст можна завдяки прийому капсул, порошку чи рідкого колагену. Проте слід памʼятати, що це білок, який синтезується в організмі з амінокислот. Тому додатково варто скорегувати харчування – збільшити частку білкових продуктів. Також на синтез колагену впливає вітамін С, тому слід виключити його дефіцит. Додатково варто збільшити кількість пиття води та зменшити кількість кави та чаю, бо сухість і тьмяність можуть бути наслідком зневоднення.
Селен для волосся
Це мікроелемент, що накопичується в печінці, нирках, серці, гіпофізі та м’язах. Він має значні антиоксидантні властивості та підтримує нормальну структуру клітин, в тому числі і волосся. Він необхідний для функції статевих залоз, наприклад, для нормального протікання вагітності. Його недостатність проявляється не лише погіршенням стану волосся чи шкіри. Зважаючи на значну біологічну роль селену, його варто додатково приймати при:
- несприятливих екологічних умовах;
- станах перевтоми чи стресу;
- курцям для зниження шкідливого впливу тютюнового диму та смол;
- гострих та хронічних захворюваннях для підвищення імунних сил організму.
Біотин для здоров’я волосся, шкіри та нігтів
Вітамін Н або В7 також називають антисеборейним вітаміном. Бо його роль полягає в підтримці нормального метаболізму білків та жирів. Також він бере участь у синтезі колагену, що забезпечує добрий стан шкіри, нігтів та волосся. Недостатня кількість біотину проявляється:
- ураженням шкіри;
- тьмяністю та ламкістю волосся;
- сухістю і нездоровим відтінком шкіри;
- сонливістю, депресією;
- болючістю і слабкістю м'язів;
- зниженням артеріального тиску;
- високим рівнем холестерину і цукру в крові;
- анемією;
- втратою апетиту і нудотою.
Вітамін містять печінка, нирки, горох, соя, кольорова капуста, гриби. Також він синтезується кишковою мікрофлорою. Щоб забезпечити достатній рівень біотину треба збільшити кількість цих продуктів в раціонів та нормалізувати мікробіом.