Кавомашини від мегавідомого бренду Делонги є еталоном якісної та стильної кавоварної техніки. Протягом багатьох десятиліть цей популярний італійський бренд виготовляє високотехнологічні функціональні апарати для приготування бездоганної кави. Особливою рисою обладнання цієї компанії стає їхня довговічність і зручність в експлуатації. Але незважаючи на всі відмінні характеристики, зрідка в пристроях можуть виникати різні збої в роботі. Причиною несправностей може бути:
- засипання зерен поганої якості;
- використання твердої, нефільтрованої води;
- нерегулярне очищення ємності для кави;
- неправильний та нерегулярний догляд за приладом.
Всі ці фактори безпосередньо впливають на працездатність кавоагрегату та термін його "життя". Здійснювати ремонт кавомашини Делонгі найкраще у професійних сервісах, де працюють кваліфіковані співробітники. Але незначні несправності можна ліквідувати своїми руками, не вдаючись до допомоги майстрів.
Поетапне розбирання кавомашини Delonghi
У процесі виконання ремонтних робіт апарат часто доводиться розбирати. Для цього знадобиться відповідний інструментарій: набір викруток та комплект шестигранних ключів. Озброївшись необхідними пристроями, можна приступати до роботи:
- Зніміть задню кришку корпусу, відкрутивши викруткою шурупи, на яку вона посаджена.
Посуньте праву та ліву панелі в сторони і акуратно вийміть їх. - Загляньте в бункер для кавових зерен і дбайливо потягніть ручку регулятора помелу вгору. Обов'язково запам'ятайте її розташування!
- Відгвинтіть пару шурупів і злегка підніміть верхню панель разом із зерновим відсіком. Цей вузол потрібно піднімати ззаду.
- Якщо немає потреби в розборі кавомолки - не чіпайте шестерню регулятора подрібнення та запам'ятайте її точне розташування. Краще сфотографувати цю деталь, щоб при подальшому складанні апарату вона стояла у початковій позиції.
- Так як передній край верхньої кришки прикріплений чотирма засувками за задню частину кожуха, потрібно потягнути всю верхню зону агрегату назад. Але перед цим від'єднайте жовтий провід, що йде до блока живлення.
- Якщо придивитися, то ставати видно, що передня панель складається з фрагмента з дисплеєм і нижньої зони, що також складається з двох частин. Розбираючи цю частину обидва сектори, потягніть вгору і на себе.
- Далі слід зняти сріблясту накладку диспенсера. Так як вона пересувається по полозах, то для демонтажу акуратно потягніть її вгору.
- Знявши вузол з диспенсером, з нього знімають верхню панель і встановлюють причину несправності.
Найчастіше в кофемашинах Делонги ламаються кінцевик бака для води, шестерня регулятора помелу, помпа, двигун кавомолки та витратометр води. Встановивши поломку, її усувають і паралельно чистять інші елементи системи. Завершивши всі ремонтні процеси кавоварний прилад збирають у зворотній послідовності.
Оскільки весь модельний ряд Delonghi має аналогічний внутрішній пристрій, процес складання-розбирання практично ідентичний, з невеликою відмінністю в дрібницях.
Як розпізнати несправність та причини їх виникнення?
Для розуміння джерела пошкодження кавоварок Делонги необхідно вивчити ознаки, якими визначається кожен конкретний збій. Розглянемо найпоширеніші поломки цих італійських кавоварних агрегатів.
Витік води з-під ріжка
В основному такий дефект виникає внаслідок засмічення кільця ущільнювача продуктами кавової переробки. Згодом ущільнювач деформується та починає нещільно прилягати. Крім цього підтікання води може виникати через засмічення фільтра. Для усунення цієї проблеми кільце та фільтр необхідно прочистити та промити, а ущільнювач – замінити новим.
У разі накопичення води в піддоні найбільше, що кільце забите густою, а прокладки та сальники повністю зносилися. Тоді слідує:
- розібрати кавоварку;
- ретельно очистити усі компоненти від забруднень;
- за необхідності провести процедуру декальцинації.
Апарат не видає воду
Така неприємність є наслідком надлишку вапняного нальоту, який з часом осідає на внутрішніх елементах механізму. Можливо відбулася розгерметизація поплавця і виправити пошкодження можна лише шляхом його заміни. Забиті фільтри також підлягають зміні, але перед їх встановленням фільтраційні деталі необхідно змочити водою, щоб уникнути появи повітряної пробки.
Якщо на виході не витікає приготовлена кава, то можливо, що це пов'язано з утрудненим ходом блоку заварювання, утворенням повітряної пробки або занадто дрібним помелом зерен.
Під час подрібнення зерен з'явилися сторонні шуми
Нехарактерні звуки з'являються при несправності жорен або при попаданні в них сторонніх предметів. У цьому випадку необхідно розібрати пристрій та почистити жорна від забруднень та кавових залишків. Якщо такі "подрібнювачі" зношені - їх необхідно замінити.
У більшості випадків при виникненні аварій у кавоварному обладнанні на панелі приладу починають світитися або блимати кнопки, які сповіщають про збій у системі. Розшифрувати їхнє значення можна за допомогою інструкції до кожної конкретної моделі.
Аварії, які виправляються лише у сервісних центрах
При деяких глобальних поломках кавоварку Delonghi слід робити виключно в сервісах, оснащених сучасним ремонтним обладнанням. До таких несправностей відносять:
- Протікання бойлера та перегорання Тена.
- Несправність електронної плати.
- Непрацездатність гідронасоса та термоблока.
Наприкінці скажемо, що нескладні поломки кофемашин Делонги можна відремонтувати власноруч прямо у себе вдома. Але якщо у кавовій техніці відбувається серйозна аварія, то "реанімувати" її зможуть лише фахівці експертного сервісного центру.