Зараз у моді краса та здоровий спосіб життя – і це, по суті, навіть добре. Але під будь-яку моду підлаштовується індустрія: нам пропонують спортивні добавки та особливе харчування для здоров'я та підтримки бажаної форми. Думки, чи варто вживати добавки, розділилися: хтось вважає їх нав'язуванням, хтось – важливими та необхідними для досягнення спортивних результатів, а хтось – зовсім небезпечними. давайте розберемося, яка ситуація насправді: які бувають спортивні добавки, навіщо вони потрібні і чи не буває від них побічних ефектів.

Широкий вибір спортивних добавок пропонує інтренет-магазин OkHealth!

Що таке спортивні добавки

Спортивні добавки призначені не лише для професіоналів, але й для спортсменів-аматорів та тих, хто веде активний спосіб життя. Функція добавок – покращити спортивні досягнення, підтримати організм та зміцнити здоров'я. Добавки допомагають досягти різних цілей: підвищити силу та витривалість, прискорити зростання м'язів та збільшити їх обсяг, нормалізувати обмін речовин.

Найчастіше у спортивних добавках використовуються основні харчові речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали, амінокислоти.

Навіщо приймати добавки

Основна мета добавок – збалансувати харчування. Хороший та якісний раціон вони не замінять, але допоможуть "виправити" його так, щоб ви отримували речовини у необхідній кількості. Наприклад, якщо ви хочете наростити м'язи, то їм знадобиться будівельний матеріал – білки. Споживати їх із звичайної їжі не завжди ефективно: випити протеїновий коктейль простіше та зручніше, ніж з'їсти кілька курячих грудок чи пачок сиру. Крім того, добавки використовують такі форми речовин, які дозволяють їм швидко засвоїтися. Загалом зусиль менше – результату більше.

Спортивне харчування – це точний розрахунок поживних речовин та підвищена калорійність, які потрібні для досягнення спортивних результатів. Якщо ви активно не займаєтеся спортом або не ставите якихось цілей, для досягнення яких важливо точно дотримуватись раціону, то добавки вам і не потрібні.

Чи бувають побічні ефекти

Спортивні добавки - це не шкідливо і не небезпечно, тому що це ті ж речовини, які ми і так отримуємо з їжі. Стереотип про шкоду, швидше за все, пов'язаний з тим, що багато хто плутає їх з допінгом – речовинами, які примусово підвищують фізичну та психологічну діяльність організму.

Існує також думка, що спортивні добавки шкодять, бо вони не є натуральними, а хімічними. Ця думка не має підтвердження: по-перше, більшість добавок виготовляють із натуральних продуктів, по-друге, нашому організму важливі конкретні речовини, а звідки і як вони вийшли – не така істотна. Білок, який у результаті засвоїться з курки, функціонально нічим не відрізняється від білка, який засвоюється з яйця або протеїнового коктейлю.

Важливо розуміти, що побічні ефекти від добавок все одно можуть бути, якщо вживати їх понад рекомендовану норму. Наприклад, підвищений вміст в організмі креатину сприяє розвитку ниркової недостатності. Тому важливо консультуватися з тренером або лікарем і дотримуватись рекомендацій щодо застосування добавок.