Лабораторні джерела живлення - це пристрої, необхідні в роботі електронників, електриків і техніків з обслуговування. Завдяки цьому обладнанню можна згенерувати необхідне електроживлення з необхідними параметрами, а також забезпечити безпеку виконуваних робіт. Сучасні ЛБЖ з цього каталогу https://www.aks.ua/catalog/bloki-pitaniya/ також можуть похвалитися додатковими функціями, зокрема: можливість програмування вихідної напруги, багатоканальний режим роботи тощо.
Призначення лабораторного БЖ
Основне завдання цього типу пристроїв - перетворення змінного струму в постійний з можливістю вибору параметрів живлення. Таким чином, перетворений струм відповідає заданим параметрам напруги і подається на зовнішнє електронне обладнання. Можливості використання подібних джерел живлення дуже широкі: від лабораторних досліджень до ремонту та діагностики електроніки в майстернях.
У кожного користувача блоку живлення є індивідуальні потреби та очікування щодо цього пристрою, тому виробники розширюють асортимент своєї продукції. Найважливішими параметрами блоків живлення є, звісно, напруга і максимальний струм. Але в цих пристроях також є такі опції: стабілізація вихідної напруги і вихідного струму, гасіння пульсації і шуму вихідного струму, стабілізація напруги в разі різкої зміни струму під час під'єднання навантаження, захист від переполюсовки тощо.
Еволюція джерел живлення
Виробники блоків живлення час від часу проводять модернізацію пристроїв, що можна побачити, наприклад, у зміні їхнього керування, яке тепер виконується мікропроцесором. На додаток до стандартних ручок часто використовують цифрову клавіатуру, а аналогові індикатори замінили цифровими дисплеями. Дорожчі моделі лабораторних блоків живлення також оснащені буквено-цифровими або рідкокристалічними дисплеями з додатковим підсвічуванням. Усе це для того, щоб користувач міг легко та інтуїтивно використовувати це обладнання в повсякденній роботі. На додаток до функцій, реалізованих у конструкції пристрою, можуть бути вбудовані системи оповіщення, які відображаються на пристрої, наприклад: інформація про режим роботи джерела живлення, повідомлення про перевищення встановлених значень струму або напруги.
Існують такі типи лабораторних джерел живлення:
-
одноканальні,
-
багатоканальний,
-
програмований.
До пристроїв живлення також належать автотрансформатори та перетворювачі постійного/змінного струму.
Що слід враховувати під час вибору блока живлення?
Під час вибору відповідного БЖ слід звернути увагу на кілька важливих аспектів:
-
діапазон регулювань напруги і вихідного струму - цей параметр залежить від параметрів тестованих систем,
-
кількість каналів - найпопулярнішими в цій категорії є одно- і двоканальні блоки живлення, але дедалі частіше на ринку з'являються також три- і чотириканальні пристрої,
-
наявність безпеки: стійкість до перегріву, можливість обмеження максимального струму, захист від перенапруги, фільтри придушення ЕМС.
Сьогодні на ринку представлений величезний вибір лабораторних блоків живлення, тому кожен зможе знайти щось для себе. Важливо тільки подумати, які функції нам знадобляться під час виконання тих чи інших робіт. Ціна блока живлення здебільшого залежить від його потужності, тобто добутку максимальної напруги та вихідного струму.