На вигляд ваш вихованець здоровий? Це добре, але щоб знати напевно, краще перевіряти стан організму улюбленця, звертаючись до ветеринарів. Деякі захворювання можуть спочатку протікати безсимптомно. Коли ж ознаки недуги з'являються, найчастіше необхідне триваліше і витратне лікування, і навіть вище ймовірність ускладнень. Саме цим продиктовано необхідність профілактичних обстежень домашніх улюбленців - аналізи тваринам.

Аналізи крові котів, собак та інших вихованців

Базове лабораторне дослідження, необхідне кожному улюбленцю – загальний аналіз крові. Для проведення такої діагностики знадобиться венозна кров тварини. Щоб отримати достовірний результат, необхідно привести вихованця у ветклініку натще: не годувати хоча б 6 годин до візиту. ОАК спрямовано визначення таких показників, як:

  • кількість еритроцитів та лейкоцитів;
  • еозинофіли, моноцити, лімфоцити (для визначення, що у пацієнта: алергія чи паразитарне захворювання);
  • рівень гемоглобіну;
  • відсоткове співвідношення різних видів лейкоцитів (лейкоцитарна формула).

Ці відомості дозволяють ветеринару зробити висновки про наявність або відсутність інфекції, запалення, анемії та алергії. Також загальний аналіз крові показує рівень напруженості імунітету та ступінь зневоднення організму.

ОАК дає можливість виявити захворювання на ранній стадії. Також ми рекомендуємо робити біохімічний аналіз крові собаці чи коту, кролику, щурам, оскільки він показує зміни у роботі печінки та нирок і загальний стан здоров'я.

Загальний аналіз сечі

Завдяки цьому діагностичному методу ветеринари виявляють збої у функціонуванні нирок та печінки, а також знаходять запальний процес у сечовому міхурі. Загальний аналіз сечі дає зрозуміти, чи розвиваються в організмі такі патології, як цистит, сечокам'яна хвороба чи цукровий діабет.

Фізико-хімічні властивості сечі, зібраної в непридатну для цього тару, можуть бути спотворені. Для проведення дослідження необхідно здати сечу вихованця в одноразовому пластиковому контейнері, герметично закритому кришкою.

Якщо у вас собака, оптимальний варіант збору біоматеріалу – під час прогулянки. Для собак достатньо мати ту ємність, в якій плануєте здавати сечу. Просто підставте її, коли тварина почне справляти потребу. Якщо у вас самка, краще мати плоский чистий лоток, з якого ви переллєте рідину в одноразову ємність.

Якщо у вас кіт або кішка, приберіть наповнювач та ретельно помийте лоток, щоб отримати чистий біоматеріал. Якщо вихованець не ходить у лоток без наповнювача, можна скористатися набором для забору сечі, до якого входить склад для лотка, що не вбирає вологу.

Копрограма – аналіз калу тварини

Дослідження необхідне виявлення патологій ШКТ. Копрограма дозволяє виявити запальні недуги, гельмінтоз, найпростіших мікроорганізмів, а також порушення таких моментів, як:

  • робота підшлункової залози;
  • всмоктування у кишечнику;
  • надходження жовчі до дванадцятипалої кишки.

За 2-3 дні до здачі біоматеріалу рекомендуємо не давати улюбленцеві ліки, які змінюють характер калу і призводять до порушення роботи ШКТ, наприклад, проносні.

Аналізи для тварин у Львові

Ветеринар - це такий же лікар для вашого пухнатика, як лікар-педиатр для вашої дитини чи сімейний лікар для вас. Тому з раннього віку знайдіть для своєї тваринки гарного спеціаліста і дружіть з ним.

Раз на рік робіть аналізи своїй тваринці для контролю стану і кожного разу при симптомах, що насторожують. Перелік необхідних дослідження порадить лікар.

Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій можна отримати консультацію ветеринара і зробити всі необхідні аналізи для Вашої тварини. Звернувшись до нас, ви швидко отримаєте результати аналізів. Будемо раді Вам допомогти!