09:52, Сьогодні
Іван Федоров - для переселенців з Мелітополя, Бердянська та інших окупованих міст буде створено фонд житла
На третій рік повномасштабної війни держава вирішила зробити ставку на вимушених переселенців. З тимчасово окупованого Мелітополя виїхало близько 70 000 жителів.
Такі дані наводив у своєму інтерв’ю голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров. Більша частина тих, хто покинув місто, залишилась в Україні.
Тільки в Запоріжжі мешкає понад 200 000 вимушених переселенців (ВПО).
Останнім часом в Україні спостерігається тенденція повернення переселенців на окуповані території.
Основні причини:
- люди фінансово не спроможні орендувати житло,
- на окупованих територіях ворог проводить націоналізацію майна тих, хто виїхав. Щоб не втратити квартири і будинки на які переселенці заробляли все своє життя, вони повертаються.
З березня по вересень 2024 року Мінсоцполітики зафіксувало зняття з обліку близько 300 тисяч переселенців. Загалом у березні в Україні налічувалося майже 4,9 мільйона внутрішньо переміщених осіб, а зараз - близько 4,6 мільйона.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець перерахував основні причини того, чому люди повертаються в окупацію:
- проблеми в інтеграції за новим місцем проживання;
- відсутність житла;
- низький рівень доходів;
- відсутність грошової підтримки з боку держави.
Через таку негативну тенденцію втрати державою українських еліт, в президентському Плані внутрішньої стійкості країни, окремим розділом винесено "Людський капітал", який передбачає захист та підтримку ВПО на всіх рівнях.
- Один з пунктів стійкості - це людський капітал. Спілкуючись з нашими міжнародними партнерами ми говоримо, що в нас є виклик. Він називається тимчасові переселенці. Ми маємо не лише зберегти цей капітал. Ми маємо його соціалізувати і зробити так, щоб ті , хто виїхав з тимчасово окупованої території, зробивши вибір в бік України, отримали всіляку підтримку у вигляді житла, роботи і допомоги від держави і партнерів для розвитку себе і своєї родини. І стали рушійною силою нашого суспільства. Тому що саме переселенці наразі борються за своє життя і свій соціальний статус у суспільстві. І це є вкрай важливим, - каже Іван Федоров голова ЗОВА, який, до речі, сам теж являється переселенцем.
Голова ЗОВА також навів приклад, що зроблено у Запорізькій області для сімей ВПО:
- Забезпечуємо якісною освітою понад 27,5 тисяч дітей-переселенців.
- Надаємо допомогу на проживання найнезахищенішим:
- у жовтні її отримали 47,5 тис. ВПО на загальну суму 173,3 млн гривень.
- 7,2 тисячі переселенців розміщені в соціальному житлі.
- Сприяємо працевлаштуванню:
- в області діє Програма з надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО -з початку року за цією програмою працевлаштовано 754 переселенця.
- працевлаштовано за сприяння служби зайнятості 3700 ВПО.
В планах на 2025 рік Програма підтримки ВПО, створення фонду житла для найнезахищеніших та Центру швидкого реагування з питань соцзахисту ВПО.
Інформує ria-m.tv
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
07:40
21 листопада
ТОП новини
live comments feed...