
Новини компаній
16:30, 14 березня
"Брудна хмара" над Києвом: які причини
Новини компаній

У лютому жителі Києва зіткнулися з погіршенням екологічної ситуації – місто опинилося в зоні високого рівня забруднення повітря. Зафіксовані показники значно перевищили безпечні межі, а в деяких районах столиці забруднення досягло критичного рівня, який перевищив норму у сім разів. Про це повідомляє KyivNews із посиланням на еколога Олександра Соколенка. За його словами, ситуація стала наслідком складних метеорологічних умов, що спричинили утворення "брудної хмари" над містом.
Головним фактором, який спровокував накопичення шкідливих речовин у повітрі, є потужний антициклон. Він сформувався над Україною та приніс із собою морозну погоду і практично повну відсутність вітру. Така комбінація кліматичних умов сприяє зростанню рівня забруднення, адже повітряні маси залишаються нерухомими, що унеможливлює природну циркуляцію атмосфери.
У зв’язку з низькими температурами відбулося збільшення викидів від теплоелектростанцій, приватних будинків і котелень, що використовують вугілля та деревину для опалення. Окрім цього, якість повітря Київ погіршилася через автомобільний транспорт, який у зимовий період працює в умовах підвищеного навантаження. Всі ці фактори разом призвели до накопичення великої кількості шкідливих речовин у повітрі, що найбільш помітно в межах густонаселених міських територій.
Візуально ситуація проявилася у вигляді густого смогу, який змішується з туманом, створюючи характерну сірувату млу над містом. Багато киян також відзначали різкий неприємний запах у повітрі, що додатково ускладнює перебування на відкритому просторі.
Окрім місцевих джерел забруднення, існує ймовірність того, що смог частково сформувався через забруднене повітря, яке прийшло в Україну з території сусідніх країн. Фахівці звертають увагу на те, що у Польщі широко використовують тверде паливо, зокрема вугілля, для обігріву житлових приміщень. У зв’язку зі зниженням температури у східних та центральних регіонах Польщі рівень викидів у повітря значно зростає. Під впливом великих атмосферних систем забруднене повітря може переміщуватися в бік України, сприяючи зростанню рівня забруднення, особливо в
Через несприятливу ситуацію з якістю повітря екологи та медики рекомендували жителям столиці вживати запобіжних заходів для мінімізації впливу забруднення на здоров’я. Радили уникати тривалого перебування на відкритому повітрі, зменшити фізичні навантаження на вулиці, не відкривати вікна, а також пити більше рідини для зменшення негативного впливу токсичних речовин на організм.
В умовах подібних екологічних криз важливо слідкувати за прогнозами погоди та рівнем забруднення повітря, аби вчасно вжити необхідних заходів захисту.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:29
27 березня
ТОП новини
live comments feed...