• Головна
  • Про базовий сценарій інформаційної війни у 2025 році розповіли експерти
15:08, Вчора

Про базовий сценарій інформаційної війни у 2025 році розповіли експерти

Українські фахівці з комунікацій під час конференції в «Укрінформі» обговорили потенційні стратегії ведення інформаційної війни у 2025 році. Центральною темою дискусії стала презентація трьох можливих сценаріїв розвитку подій в Україні та світі, підготовлених CAT UA — центром, що займається аналізом українського інформаційного простору.

Базовий сценарій інформаційної війни на 2025 рік

Цей сценарій є фактичним продовженням поточної ситуації в суспільстві. Він включає посилення розриву між військовими та цивільними, зростання втоми від війни, підвищення схильності до компромісів і розчарування в ЄС та США як союзниках.

«Ми бачимо, як зараз несеться у соцмережах, особливо в TikTok, наратив про вибори. Як говорить президент, ми повинні концентруватись на сильній переговорній позиції, якщо ми концентруємось на виборах, ця позиція буде слабша», – так описує Артем Захарченко, голова CAT UA, ситуацію, що на сьогодні склалася в інфопросторі України.

Проте базовий перебіг подій не передбачає повну перемогу росії. Вона намагатиметься посилити свої позиції за рахунок БРІКС та економічних стимулів, пропагуватиме альтернативу Заходу. Але й там загострюється питання мобілізації разом із байдужістю суспільства до війни.

На додачу у світі очікується падіння підтримки України через зміни лідерства в ЄС та США. Нові світові кризи та війни привертають більшу увагу Заходу, а Україна намагається втримати фокус на собі бодай у Європі та США.

Головними умовами цього сценарію мають стати:

  • у світі: зниження уваги до України через нові світові кризи та конфлікти, спроби Заходу домовитися з рф без участі України, нерішучість європейських лідерів і проблеми з постачанням зброї, які ведуть до заморожування конфлікту;
  • в росії: економічна та соціальна криза всередині рф, зростання сепаратистських рухів; консолідація влади через контроль над ресурсами; посилення пропаганди для виправдання війни;
  • в Україні: збереження незмінної інформаційної політики та відсутність прозорих реформ, суспільна втома, розчарування та недовіра до держави й міжнародних партнерів, зменшення міжнародної суб'єктності України.

Експерти підкреслюють: комунікація держави є явно недостатньою. Проблемними напрямками стали фактично всі, проте мобілізація, війна та мир, переговори з росією, бачення майбутнього залишаються особливо занедбаними.

Альона Романюк, засновниця проєкту «НотаЄнота» наводить приклад: «Пригадайте, коли влітку було більше вимкнень світла і влада погано комунікувала ситуацію, але була купа псевдоекспертів, величезна кількість українців вірила, що «погана влада» продавала світло за кордон».

Артем Захарченко зауважує, що росія вкрай вправно надає централізовані та відпрацьовані меседжі, коли українська влада та її спікери працють у різнобій, що створює величезну кількість проблем.

Інформує thepage.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...