12:34, 2 січня
Зміни, які чекають на українських учнів та вчителів у 2025 році
2025 рік принесе українським школярам та вчителям певні зміни. Зокрема, багато учнів зможуть вийти на офлайн-навчання, а у старшокласників розпочнеться пілотування реформи старшої школи.
Крім того, планується розробляти механізми, які залучатимуть більше педагогів. Еspreso зібрало головні зміни, які чекатимуть на учасників освітнього процесу у 2025 році.
Очне навчання
Міністерство освіти та науки (МОН) планує повернути до очного навчання якомога більше школярів у 2025 році. Реалізація цієї ідеї передбачатиме певні умови. Зокрема, заклади освіти повинні мати матеріально-технічне забезпечення для організації змішаного навчання чи укриття у школі або в радіусі 500 метрів.
7 головних змін, які чекають на українських учнів та вчителів у 2025 році
Для 10 областей – Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) – аби повернутись до очної чи змішаної форми, потрібне ще й рішення ради оборони області або розпорядження керівника обласної військової адміністрації (ОВА), а також рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання. Зміни впроваджуватимуться з 1 вересня 2025 року.
Дистанційне навчання
З 1 вересня 2025 року мінімальна кількість школярів у дистанційному класі становитиме 20 учнів. Якщо жоден заклад освіти не зможе виконати умови, то в обласній територіальній громаді буде визначено школу, яка працюватиме без дотримання вимог щодо наповненості.
Школярі ВПО та з тимчасово окупованих територій
Учні, які змушені були змінити місце проживання через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, з 1 вересня повинні навчатися у школах за місцем свого фактичного перебування. У такий спосіб МОН планує підвищити рівень освіти учнів. Водночас вчителі матимуть змогу знайти індивідуальний підхід, а школярам буде легше інтегруватися в нову громаду.
7 головних змін, які чекають на українських учнів та вчителів у 2025 році
Діти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), зможуть переходити до інших закладів освіти, якщо їхні дистанційні класи, де вони вчилися, перестануть функціонувати за новими правилами. Переведення може відбуватися згідно з рішенням ОВА.
Також для учнів на ТОТ передбачено педагогічний патронаж, коли за кожним школярем закріплюється вчитель, а навчання відбувається в індивідуальній формі.
Навчання для дітей за кордоном
Діти, які перебувають за кордоном, не зможуть паралельно навчатися у двох школах. Так, для школярів передбачено українознавчий компонент, згідно з яким учні вивчатимуть лише ті предмети, яких немає в закордонних закладах: українську мову та літературу, географію та історію України. Так МОН планує зменшити подвійне навантаження. Обрати школу за такою програмою можна вже зараз.
НМТ і ДПА для випускників
У 2025 році учні 4, 9 та 11 класів не складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА). Лише четвертокласники братимуть участь у другому етапі пілотування ДПА, проте отримані дані не позначатимуться на підсумкових оцінках. Результати використають лише для уточнення підходів до оцінювання.
Національний мультипредметний тест проходитиме з 14 травня до 25 липня. Учасники складатимуть тести з чотирьох предметів: трьох обов'язкових (українська мова, математика та історія України) і четвертого на вибір – українська література, географія, біологія, хімія, фізика або іноземна мова.
Профільна середня освіта
У 2025/26 навчальному році розпочнеться дворічне пілотування профільної середньої освіти. Воно відбудеться у понад сотні шкіл, де будуть створені академічні ліцеї, відбуватимуться тестування навчальних та методичних матеріалів та створюватимуться курси за вибором. Саме впровадження реформи відбудеться у 2027 році.
Підготовка нових вчителів
Для того, щоб уникнути гострого дефіциту вчителів, відбувається пошук шляхів, як можна залучити до професії більше людей. Робоча група розроблятиме механізми залучення та підготовки до роботи в школі людей з вищою непедагогічною освітою. Зокрема, одним із виходів може стати участь у спеціальних коротких річних програмах для людей з вищою непедагогічною освітою.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що дитсадки в Україні почнуть працювати по-новому з 1 січня 2025 року.
Інформує shkola.obozrevatel.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...