
12:12, Сьогодні
Google зірвала інтеграцію ChatGPT в смартфони Samsung, запропонувавши більшу суму.«Величезні гроші»
Під час судового процесу, який має визначити подальшу долю Google, спливли нові подробиці про угоду компанії з Samsung і невдалі спроби OpenAI інтегрувати свого ШІ-помічника в Android-пристрої.
В США триває тритижневий судовий розгляд, спрямований на увідповіднення Alphabet Inc. антимонопольному законодавству США. Свідчення представників кількох великих технологічних компаній під час цього процесу розкрили нові деталі щодо взаємодії Google з Samsung та марні спроби OpenAI запропонувати ChatGPT як альтернативу Gemini для смартфонів південнокорейського бренду.
Як повідомляє Bloomberg, керівник відділу продуктів OpenAI Нік Терлі, якого Міністерство юстиції США викликало для свідчень, розповів, що його компанія досягла угоди щодо інтеграції ChatGPT в iPhone від Apple, але не мала успіху з виробниками смартфонів з Android. Раніше віцепрезидент Google з платформ і партнерства з пристроями Пітер Фітцджеральд у суді визнав, що компанія почала платити Samsung Electronics Co. у січні за попереднє встановлення програми Gemini на її телефонах. Ця угода не є ексклюзивною, але Терлі сказав, що OpenAI не досягла значного прогресу в переговорах з південнокорейською компанією через здатність Google заплатити більше.
«Це не брак спроб. Ми так і не дійшли до того, щоб обговорити конкретні умови», — сказав Терлі.
Сума грошей, яку Google платить Samsung, в суді не була розкрита. Під час вступних промов юрист Міністерства юстиції Девід Далквіст сказав, що пошуковий гігант платить Samsung«величезну суму грошей у вигляді фіксованого щомісячного платежу».
Фіцджеральд також визнавав у суді, що Samsung отримувала«конкурентоспроможні пропозиції» від інших компаній у сфері штучного інтелекту, включаючи Microsoft Corp., Meta Platforms Inc. і OpenAI.
«Ми взяли до уваги те, що пропонували конкуренти», — сказав він.
Під час перехресного допиту Фіцджеральд також повідомив, що угода з Samsung дає компанії змогу обирати інших постачальників ШІ-послуг.
Google визнали монополістом — це треба знати
У жовтні 2020 року Міністерство юстиції США почало розгалужене розслідування майже щодо кожного виду діяльності Google. Результатом стало рішення суду, який у серпні 2024 року визнав, що компанія порушила антимонопольне законодавство країни, побудувавши свою пошукову імперію. Зокрема, йшлося про те, що компанія сплачувала мільярди доларів за встановлення її пошукової системи як програми за замовчуванням на різних платформах.
Після того, як Google програла цю велику антимонопольну справу, суд доручив Мін'юсту запропонувати варіанти розв’язання проблем компанії з антимонопольним законодавством. Відомство, як і передбачали, запропонувало розділення бізнесу Google у такий спосіб, аби її браузер Chrome та операційна система Android стали окремими фірмами. Також пропонується, аби компанія ліцензувала пошукові дані конкурентам і припинила платити за ексклюзивні позиції в інших службах і пристроях. Google стверджує, що пропозиція уряду завдасть шкоди споживачам.
Це перший випадок, коли суд розглядає питання про роздроблення компанії після судового процесу над Microsoft Corp. понад 25 років тому. Якщо суд змусить Google продати Chrome, це буде перший випадок, коли антимонопольна справа Міністерства юстиції США призвела до розпаду компанії, після мирової угоди 1982 року, яка розділила AT&T. Рішення, швидше за все, буде прийнято до серпня.
Інформує techno.nv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:20
22 квітня
06:04
22 квітня
ТОП новини
live comments feed...